Філіп-Олександр Махров

На курсі я створив першу гру із командою, а зараз готуюся стати інженером-програмістом

Філіп-Олександр Махров
Філіп-Олександр Махров
Хочете, аби топ-проєкти вашої дитини були тут?
Спробуйте наше навчання на безоплатному пробному уроці!

    Представся, будь ласка. Розкажи про напрям, який вивчав у GoITeens, та за яким зараз працюєш (вчишся)

    Мене звати Філіп–Олександр Махров, мені 16 років. Я навчався в академії GoITeens за напрямом GameDev. Зараз я покращую свої навички із алгоритмів та поступово готуюся до вступу в університет.

    Що надихнуло почати вивчати ІТ? Як ти дізнався про нашу академію? Чому вирішив спробувати себе саме в цьому напрямі?

    Вивчати ІТ мене надихнули YouTube-блогери, які розповідали про створення ігор, наприклад, Dani. Про академію GoITeens я дізнався завдяки подрузі моєї матері, оскільки вона почала у вас навчатися (в академії GoIT для дорослих – прим. редактора).

    Вирішив спробувати себе в напрямі GameDev – тоді я був молодше і мені це було надзвичайно цікаво. Я хотів дізнатися, як саме працюють всі механіки в іграх і як взагалі їх можна програмувати.

    Розкажи про ідею вашого командного проєкту – у чому вона полягала?

    Гра  “The Lost”  — це наша дипломна робота, яку ми писали в рамках курсу GameDev разом із Робретом, Іваном та Тімуром. Це проміжний, але важливий проєкт який показав, чого саме ми навчилися за ці місяці. І він виявився для нас неабияким челенджем.

    The Lost мав стати чимось середнім між класичною виживалкою та пригодницько-магічною RPG. Ми навіть досить детально продумали лор світу, хоч його і не вдалося повністю зашити в ігровий процес через брак часу.

    Гравець знаходить себе у кишеньковому магічному світі, де є магія, чарівні гриби і дивні вороги. Головна задача — вижити та знайти вихід. Звісно, вороги та пастки не дадуть зробити це так просто 😈

    Які складнощі у вас виникали під час роботи в команді? Чи бувало таке, що хтось забув зберегти код і все почалося із початку абощо?

    GoITeens - image 28581876321690311936153 opt

    У мене були великі проблеми із часом, оскільки я живу у Франції і тут інша шкільна система. Ми закінчуємо уроки дуже пізно і тому мені було важко встигати працювати із командою.

    У нас не бувало такого, щоби хтось забув зберегти код – ми достатньо серйозно поставилися до проєкту. Але траплялося таке, що ми не могли поєднати наш код разом – це називається мерджинг.

    Чи плануєте ви у подальшому розвивати цей проєкт? Або можливо у вас вже є плани щодо нових проєктів.

    Взагалі, ми не плануємо розвивати саме цей проєкт. Але якщо раптом одного разу ми знову зустрінемося із командою (ми все ще спілкуємося час від часу) та захочемо щось із цим зробити, то обов’язково зробимо. І набагато краще, бо зараз ми більш досвідчені у розробці.

    Чи є в тебе комерційний досвід в ІТ – фриланс, підробіток, стажування? Розкажи про свої кар’єрні очікування. Можливо, ти маєш компанію мрії, де хочеш почати працювати

    Поки що я не маю комерційного досвіду в ІТ-сфері. Я хочу вчитися на інженера-політехніка – інженера, який розуміється по-троху на всьому. Але програмування стане моєю основною спеціалізацією.

    Компанії, в якій я хотів би працювати, у мене немає – зараз я хочу розвиватися, ставати краще. Я навчаюся в школі із поглибленим вивченням математики, фізики та програмування – це саме те, що подобається мені найбільше!

    Мені вистачає бази, яку я отримав у GoITeens, аби розвиватися у програмуванні. Зараз я самостійно вивчаю Python, HTML, CSS, Java.

    Чи порадив б ти спробувати ІТ іншим підліткам, які цього ще не зробили? Дай кілька порад тим, хто тільки починає вивчати ІТ або ще вагається і не знає, чи варто це пробувати

    Звісно, я би порадив іншим підліткам спробувати ІТ-сферу. Почнемо з того, що вам не потрібно добре знати математику, аби працювати в програмуванні. Хоча так вам можуть казати деякі вчителі, але по суті – ні.

    Ви матимете успіхи у програмуванні, якщо у вас буде добре розвинена логіка. І найголовніша порада для тих, хто зараз починає програмувати або пробує себе в інших диджитал-професіях: намагайтеся робити все самі, не треба ритися в інтернеті або просити менторів зробити все за вас. Адже найголовніше на початку – це зрозуміти. Бо якщо ви не зрозумієте, все буде дуже складно.

    Чи порадив би ти нашу академію іншим дітям та підліткам? Як тут проходить навчання? Що найбільше сподобалося? Можливо, ти особливо хочеш відмітити когось із менторів або викладачів?

    Так, чому б і ні, я би порадив академію GoITeens. Я навчався за допомогою Google Meet тричі на тиждень. Найдовші уроки ми мали щосуботи – вони тривали по 3 години.

    Найбільше мені сподобався мій викладач – Кирило Свідерський. Він дійсно дуже класний вчитель, у нього ніколи не бувало нудних уроків. Він багато ділився власним досвідом щодо розробки, пошуку роботи, саморозвитку в ІТ. Йому я хотів би висловити окрему подяку.

    Спільний проєкт Філіпа, Роберта Левіна, Тімура та Івана –  “The Lost”.

    Інші проєкти за напрямом
    Secret Link