Зрозумілий, популярний, перспективний: 7 переваг Python

  • 4 хв
  • 128

Ви знали, що у світі існує понад 500 мов програмування? Навіть якщо сфокусуватися на актуальних та популярних, їх все одно близько 20. То як обрати мову програмування для своєї дитини? У цьому матеріалі ми сфокусуємося на 7 перевагах Python – мови програмування, що стала найбільш популярною у 2021-2022 роках за версією кількох впливових рейтингів.

Python – а в народі просто пітон – це мова програмування, що її розробили близько 30 років назад. Ніякого зв’язку зі зміями вона не має, а назва відсилає до британського комедійного угруповування “Монті Пайтон”. Щоправда, до нього вона відношення не має так само, але, мабуть, у цьому і гумор.

Це дуже класна і перспективна мова, що легко дається початківцям і дає величезний простір для кар’єрного розвитку. Але дивімося детальніше.

1. Ідеальний для початківців

Річ у тому, що Python задумувався як нащадок мови ABC. ABC – так в англомовних країнах називають абетку – тому можна здогадатися, що ця мова призначалася для навчання програмуванню. От так і сталося, що з навчальної мови, відносно кажучи першого класу, виріс другий клас – Python.

Мова має просту та лаконічну структуру, її код легко писати, читати та розуміти. Саме тому, перші програми студенти створюють уже після кількох занять.

7 переваг Python

2. Фундамент для розвитку в ІТ

Вивчення Python дає потужну базу для засвоєння інших мов програмування.

Наприклад, після закінчення курсу, ми пропонуємо студентам не лише отримувати досвід як розробникам, але й продовжити навчання в інших напрямках, де знання базової мови програмування буде перевагою. Так наші студенти можуть перейти потім на FrontEnd і стати FullStack розробниками, тобто знатимуть, як писати код для логіки сайту та його зовнішню частину. Або ж закінчити курс з GameDev та займатися розробкою ігор у майбутньому.

3. Має попит у багатьох галузях

Python – це універсальна мова. Простими словами – добра база, універсальне знання, яке можна застосувати в багатьох галузях. Тобто вашій дитині навіть не обов’язково обирати між IT-компаніями – мова про те, аби обрати напрям роботи. 

Python-девелопери можуть працювати в галузях веброзробки, створення програм та комп’ютерних ігор, машинного навчання та штучного інтелекту, системного аналізу (робота з «великими даними»). Щобільше, переходити між цими напрямками роботи, бо мають перспективи для масштабування.

7 переваг Python - має попит у багатьох галузях

4. Відкриває фінансові перспективи

Тут купа хороших новин, бо Junior Python Developer заробляє від 700$ на місяць, в середньому по ринку близько 1000$. Middle Python Developer – а це за кілька років досвіду – мова йтиме вже по 2800$ на місяць згідно з калькулятором зарплат від DOU.

Якщо ж говорити про різногалузевість, то аналітик даних початкового рівня зі знанням Python може отримувати від 1200$ на місяць. Як відомо, у зарплат айтівців немає стель, тому все залежить від старанності і наполегливості вашої дитини.

5. Постійно популярний 

Враховуючи широкий попит на спеціалістів та затребуваність у різних галузях, попит на Python-розробників залишається стабільно високим: щороку компанії наймають приблизно 70–75 тисяч спеціалістів в усьому світі. Звичайно, запит на розробників в цілому зростає з кожним роком все більше, проте саме Python вирізняється кількістю запитів на спеціалістів різного рівня досвідченості.

Конкурує він з Java, але це вже зовсім інша історія з категорії FrontEnd, тому про неї наступним разом.

6. Має потужне ком’юніті

Спільнота Python-розробників — одна з найбільших в ІТ-індустрії. З огляду на простоту мови та високий попит на неї, це один з найпростіших шляхів «ввійти в ІТ» і багато людей ним користується. 

Тому можете не турбуватися: ваша дитина гарантовано знайде собі друзів та однодумців у будь-якому куточку світу. Python сприяє міжкультурній взаємодії, бо є універсальною мовою.

7 переваг Python - має потужне ком'юніті

7. Підтримується гігантами індустрії

Python активно використовується в роботі Google, Facebook, Dropbox, Spotify, Netflix. Так само – враховуючи її простоту і широкі можливості для застосування, вона має попит серед багатьох компаній, що займаються кардинально різними сферами діяльності. Бо одна й та сама мова допомагає написати гру, анімувати мультик, створити соціальну мережу та пошукову систему. 

Хто знає, може саме ваша дитина за кілька років буде працювати в такій компанії?

Для того, аби мрія стала реальністю, слід зробити перший крок і ним може стати запис на безоплатний пробний урок. Ми в академії GoITeens робимо все можливе, аби допомогти нашим студентам створити їхню персональну історію успіху, і для цього формуємо навчання у співвідношенні 10% теорії, 70% практики й 20% зворотного зв’язку.

Або ж вривайтеся в навчання на максимальній швидкості – за кілька днів у нас стартує повноцінний курс програмування з Python і там ще є кілька вільних місць. Тож не зволікайте і допоможіть своїй дитині початися рухатися до мети просто зараз.

Коментарі