Використання технологій у вихованні: плюси, мінуси, підводне каміння

  • 4 хв
  • 1

Чи ви помітили, у який момент гаджети стали частиною нашого життя? Ми працюємо за компʼютерами, дивимось фільми за допомогою Смарт ТВ, кожного дня переписуємось одне з одним у месенджерах, займаємось спортом з телефоном в руках і навіть спимо в оточенні техніки. Так само живуть і діти зараз.

Багато батьків бачать, скільки часу їх дитина проводить з телефоном і побоюються того, що вона може просто «зростися» з ним. Але, по-перше, діти переймають звички своїх батьків. А по-друге, ви ж знаєте, якою було життя без смартфона, а ваші діти — ні. Це не добре і не погано, а просто факт. Їхнє життя буде іншим, воно вже завʼязане на телефонах, планшетах тощо. Тому вихід досить простий — отримати якомога більше користі та сформувати здорові відносини між дитиною та гаджетами.

Ми в GoITeens вважаємо, що використовувати технології у навчанні — це круто. Ось чому:

1. Соціалізація та дружба

Відеоігри та соцмережі дуже допомагають у розвитку комунікативних навичок дитини. Раніше для того, аби завести друзів доводилось виходити на двір, шукати «свою» компанію. Зараз цей процес перейшов в онлайн — величезну реальність із нескінченною кількістю потенційних друзів. Діти за лічені хвилини можуть знайти спільноту любителів Minecraft, організувати відеоконференцію та обʼєднатися в бажанні перемогти віртуального супротивника.

А якщо дитина має мрію створювати власні ігри — її мало що може зупинити. Ви можете підтримати її прагнення та направити сили у вірний бік — наприклад, записати на курс «Програмування ігор для дітей». Там ваша дитина не тільки навчиться розробляти код, але й познайомиться з цілеспрямованими однолітками, і, навіть, зможе зібрати свою команду для роботи над авторським проєктом.

2. Творчість і свобода самовираження

Діти мають таку багату уяву, що ми частенько їм заздримо. Адже, окрім того, що їх фантазії безмежні, ще й інструментів для реалізації зараз існує неймовірно багато! Наприклад, дитина, яка захоплюється дизайном, може засвоїти Canva та створювати круті візуальні обʼєкти, а потім перетворювати їх на анімації. А за допомогою сервісу Figma зможе малювати прототипи сайтів!

Протягом навчання дитина отримує навички, за допомогою яких може самовиражатися. Наприклад, програмування — це навичка. А створення гри за допомогою програмування — це самовираження.

3. Розвиток логіки

Відтоді як дитина бере гаджет в руки, розпочинається процес формування логічного ланцюга. Спочатку він навчається користуватися пристроєм, потім — взаємодіяти з додатками, далі — вивчає нові й нові функції. Звісно ж, діти проходять навчання значно швидше, ніж дорослі. Ось чому набагато корисніше вчити малечу створювати щось нове за допомогою технологій, ніж просто споживати контент.

4. Самостійність

Цей пункт плавно витікає з попереднього. Коли дитина розвиває логіку, то паралельно вчиться самостійно виконувати завдання та знаходити розвʼязання проблем. До речі, ми в GoITeens взяли це до уваги та побудували систему навчання за принципом менторства. Таким чином наші студенти вчаться самостійно виконувати домашні завдання та шукати нові шляхи подолання складнощів, але, водночасчас, вони можуть у будь-який момент звернутися по допомогу до вчителя.

5. Інтерактивне навчання

Сучасні школи мають велику конкуренцію у вигляді гаджетів. Скільки разів ви сварили дитину за те, що вона може декілька годин поспіль грати у відеоігри, але не може всидіти й годинку, щоб зробити домашнє завдання?

Саме тому ми в GoITeens використовуємо інтерактивне навчання. Завдяки такому формату дитина може зосередитись на тому, що їй дійсно цікаво, отримувати винагороди після кожного завдання та формувати внутрішню мотивацію. Усе це разом приводить до крутих результатів і викликає посмішку на обличчях наших студентів.

У світі гаджетів і технологій дуже складно обмежувати споживання контенту, а забороняти користуватися телефонами — марно. Набагато ефективніше — допомогти дитині розвивати свої таланти й використовувати технології на благо її майбутнього. За вашої підтримки, вона зможе відкрити дивовижний світ можливостей, знайти друзів-однодумців і направити свою енергію на досягнення цілей!

Ви можете перевірити усе це, якщо запишете дитину на пробне заняття у GoITeens. Наші студенти створюють власні проєкти, вчаться критично мислити та самостійно розвʼязувати задачі.

перший урок в GoITeens безоплатний

Коментарі