7 навичок, які необхідні дитині у цифрову епоху

  • 5 хв
  • 145

Глобальна диджиталізація спрощує для нас багато процесів: ми можемо навчатися або працювати у будь-якій точці світу, тримати звʼязок з близькими, навіть якщо дуже далеко, і навіть надсилати документи з електронним підписом. Але для того, щоб ефективно застосовувати технології в житті, треба уважно споживати контент і нести відповідальність за те, що ми публікуємо у мережі.

Через те, що сучасні діти змалку починають користуватися гаджетами, важливо привчати їх до правил користування від самого початку. У цій статті ми розкажемо про те, які digital-навички та риси можуть позитивно впливати на майбутнє вашої дитини.

1. Диджитал-етикет

У соцмережах про людину розповідає його заповнений профіль. Ви одразу бачите, як вона виглядає, як її звуть, чим вона цікавиться, чи має домашніх тварин і з ким спілкується. При правильному наповненню сторінки ваша дитина може, наприклад, знайти однодумців задля гри у Minecraft, долучитися до клубу любителів Roblox та завести нових друзів. Варто памʼятати, що у мережі, як і в житті, є свої правила спілкування: ніхто не любить грубих та неввічливих. Навпаки, ввічливість, тактовність і доброзичливість допоможе дитині побудувати якісні взаємовідносини з новими знайомими. Це і є основа діджитал-етикету.

2. Креативність та цілеспрямованість

Ми у GoITeens вважаємо, що для формування здорових відносин між гаджетами та дитиною варто навчити його не тільки споживати контент, а й створювати його. Ваше чадо може стати частиною величезної креативної спільноти та реалізувати свій потенціал: наприклад, робити красиві фото та обробляти їх, створювати графічні картинки, анімації, відео чи проводити стрімінг ігор. Такі навички стануть в нагоді не тільки для загального розвитку, а й допоможуть дитині у майбутній професії. А якщо додати до цього навчання програмуванню, то у вас вийде маленький спеціаліст, який буде маленькими кроками йти до своєї цілі! Якщо ви раптом не розумієте, навіщо дитині курси програмування — ми написали про це статтю.

3. Побудова особистого бренду

Це словосполучення вже давно нікого не лякає. Навпаки, надихає та мотивує показувати свої успіхи та розповідати про себе у соцмережах. У сучасних компаніях HR-спеціалісти обовʼязково звертають увагу на профілі кандидатів у Facebook, Instagram, Linkedin. Тому не слід соромитися чи боятися соцмереж. Це хороший спосіб побудувати особистий бренд як спеціаліста та отримувати круті проєкти.

4. Безпека даних

Ми звикли ділитися з друзями особистою інформацією та розповідати щось по секрету. Проте у мережі треба робити це дуже обережно, бо вірогідність злому акаунта чи шкідливого ПЗ на пристрої співрозмовника може бути дуже великою. Через це слід пояснити дитині, що у переписках треба бути дуже обережним з особистими даними. Також не варто розповсюджувати детальну інформацію про інших людей, бо це може їм зашкодити.

5. Тайм-менеджмент

Одна з головних проблем сучасної людини — «залипання» у соцмережах. Сторіз в Instagram, нові тренди у TikTok, стрім улюбленого блогера на YouTube — ось і день закінчився. Для того, аби запобігти цифровій залежності у дитини, треба навчити її планувати свій час. Тоді буде встигати і домашнє завдання виконувати, і гуляти, і стрім улюбленої ігри не пропустить. А коли ваша дитина самостійно навчиться розподіляти час, то можна буде і на курси програмування в GoITeens записатись!

6. Критичне мислення

Справедливо буде назвати цю навичку надважливою зараз. Під час інформаційної війни, коли навкруги тисячі фактів і тисячі фейків, необхідно вміти аналізувати контент. Для цього можна читати перевірені джерела (наприклад, офіційні ЗМІ чи державні канали), навчатися розуміти різницю між достовірною та недостовірною інформацією. Насправді, у дітей це не викликає складнощі, бо вони швидше знаходять потрібну інформацію. Тому відрізнити фейк від справжньої новини вони зможуть дуже просто, якщо навчити їх критично мислити.

7. Протистояння булінгу

Образливі коментарі під фото, провокації, використання ненормативної лексики та погрози від анонімних користувачів із закритим профілем — часте явище у мережі. Дуже важливо пояснити дитині, що не варто включатися у дискусії та брати участь у конфліктах. Замість цього слід блокувати підозрілі профілі, ігнорувати їх повідомлення та робити помітку «спам», щоб захистити себе та конфіденційність своїх даних. Дайте дитині зрозуміти, що він може звернутися до вас по допомогу в будь-який момент і ви зможете його захистити. 

Цифрові технології — це не тільки ігри та милі відео з кошенятами, а й велика відповідальність. Зараз смартфон є потужним інструментом, який впливає на майбутнє дитини. Для того, щоб використати його на благо, навчіть дітей правилам, які ми написали вище. Гарантуємо, що це допоможе їм розвиватися у позитивному напрямку, а також — будувати безпечну спільносту в мережі.

Академія GoITeens вдосконалює діджитал-навички. Наші студенти вчаться програмуванню з нуля та розвивають свої таланти. Проте, на курсі крім коду вони відкривають для себе мистецтво тайм-менеджменту, комунікації з однодумцями та креативному підходу.

Хочете зробити внесок у щасливе майбутнє вашої дитини? Підписуйтесь на наші соцмережі та долучайтесь до нашого IT-комʼюніті! Дізнатись подробиці про курси, підібрати план навчання та подивитись приклади робіт наших випускників можна на сайті.

Нумо будувати майбутнє України разом! 💙💛

Коментарі