Що таке метавсесвіт і чому в ньому слід розібратися просто зараз

  • 4 хв
  • 13

Рік назад Марк Цукерберг заявив, що Facebook перестає бути просто соціальною мережею і перейменував компанію в Meta. Додав, що вони будуть зосереджуватися на розвитку метавсесвіту, тому оголосив про найняття 10 тисяч співробітників. Але що таке той метавсесвіт і чому про нього усі говорять?

Якщо ваша дитина хоч раз розповідала вам про Roblox чи Minecraft, ви вже стикалися зі словом “метавсесвіт” хоча б в ігровому форматі. Грубо кажучи, метавсесвіт – це величезні соціальні мережі з новими форматами взаємодії користувачів. Але давайте послідовно.

Невеличкий екскурс в історію

Термін “метавсесвіт” придумав фантаст Ніл Стівенсон у 1992 році. У романі “Снігопад” він описав цим словом наступний етап розвитку інтернету. Це тривимірна віртуальна реальність, що об’єднує фізичну, доповнену та віртуальну реальності, де люди працюють та проводять вільний час.

На той момент, інтернет ще не досяг того розвитку, який би робив цей образ можливим, тому він захопив фантастів. Один з найпопулярніших фільмів на цю тему – “Останньому гравцю приготуватися”. Стівен Спілберг зняв його за однойменним романом Ернеста Клайна і кіно доволі наочно ілюструє майбутні перспективи метавсесвіту.

Даємо визначення

Метавсесвіт – це мережа віртуальних світів, котрі ви можете створювати та досліджувати, де необмежена кількість людей, представлених аватарами, можуть взаємодіяти між собою та іншими цифровими об’єктами за допомогою технологій віртуальної реальності, не знаходячись поруч фізично.

За визначенням того самого Марка Цукерберга, “метавсесвіт – це місце, де ви перебуваєте, а не просто переглядаєте контент”. Саме тому можна проводити паралель з віртуальною соціальною мережею, адже метавсесвіт спрямований на контакт людей, які не знаходяться в єдиному фізичному простору. Тобто ви спочатку граєте з друзями в ігри, потім дивитися кіно, а після цього відправляєтеся маршрутом Париж-Токіо-космос, не виходячи кожен зі своєї квартири.

В ідеальному майбутньому це місце, у яке ви потрапляєте за допомогою спеціальної техніки: окулярів віртуальної реальності та інших гаджетів штибу стіків чи рукавичок, що допоможуть передавати віртуальні враження вашому фізичному тілу. Ці девайси потрібні для того, аби створити відчуття вашого фізичного перебування не вдома в шоломі, а в обставинах віртуального простору.

Чому і як з ним можна провзаємодіяти

Метавсесвіт – це майбутнє інтернету. Наразі багато людей залучені до його розробки й надалі він потребуватиме таких спеціалістів все більше. До того ж з’являтимуться нові спеціальності для його обслуговування: архітектори віртуальних реальностей, спеціалісти з діджитал взаємодії й таке інше. 

Як зараз для нас побутовою річчю є смартфон, так для наших дітей побутовою річчю буде метавсесвіт. Тому починати розбиратися в тому, як він працює, варто вже сьогодні.

Є кілька багатокористувацьких ігор, котрі можуть допомогти з цим як вам, так і вашій дитині, але ми зупинимося на двох найпопулярніших та найбезпечніших варіантах: Minecraft та Roblox. Ми вже писали про них окремий матеріал, а тут зупинимося на основних моментах.

Minecraft – найпопулярніша гра серед дітей 7-11 років. Вона дозволяє побудувати персональний всесвіт із кубічних блоків. Створювати цей простір можна як самостійно, так і в команді. Тому в процесі можна і в дизайні та архітектурі розвинутися, і нові знайомства завести, і навчитися працювати над проєктами з іншими людьми.

Гра дозволяє створювати нескінченну кількість світів необмеженій кількості людей водночас. Запрошуйте у свої світи друзів і ходіть в гості у їхні. Всередині існує віртуальна валюта, проте можна купувати необхідні вам речі за реальні гроші. 

Roblox на противагу не має цілісного всесвіту, бо це система із багатьох ігор, кожна з яких відрізняється механіками, законами та сюжетами. Користувачі самі можуть створювати ігрові простори або заходити пограти в чинні проєкти. 

Roblox вважається найпростішим майданчиком для старту в кар’єрі розробника ігор. Всередині гравець навчається писати на мові Lua, аби створити свою гру, а також заробляє на них реальні гроші. При цьому, сам Roblox адаптований до того, аби запускатися на пристроях будь-якої потужності, тому спробувати свої сили в цьому може кожен.

Метавсесвіти розвиватимуться стрімко, тому якщо вас зацікавили такі можливості, запишіть свою дитину на пробне безоплатне заняття і ми допоможемо їй обрати курс для старту – будувати всесвіти в Minecraft чи програмувати перші ігри в Roblox. Хай це буде її перший крок до великої історії успіху.

Коментарі