Як Minecraft пов’язаний з програмуванням?

  • 2 хв
  • 2

Minecraft – це слово від якого шаленіють діти, а батьки закочують очі. Ця гра набула величезної популярності серед підлітків і до сьогодні тримається в топі. Але як Minecraft пов’язаний з програмуванням?

Олександра, менеджер проєктів IT-академii GoITeens, у цьому відео розповідає батькам дітей та підлітків, які захоплюються комп’ютерними іграми, про те, як перетворити гру в професію майбутнього.

Чому та як Minecraft пов’язаний з навчанням програмуванню і як направити дитину у сферу корисного розвитку. IT для підлітків – це не просто черговий спосіб позакласного навчання, це реальна можливість стати програмістом в юному віці і створювати круті проєкти.

У 2017 році Microsoft розробила середовище, яке дозволяє дітям будувати 3D-світи за допомогою блочного програмування, працювати в команді та розв’язувати логічні задачі. 

Що ж таке блочне програмування? 

Це візуальні блоки, які замінюють великі рядки коду, які б ми писали, використовуючи звичайні мови програмування. Кожен блок відповідає за конкретну команду або функцію, яку ви хочете використати у своїй програмі. 

Завдяки такому оформленню діти не заплутуються в базових поняттях і можуть відрізнити послідовність від розгалуження або циклу. А створюючи тривимірний світ вони навчаються вираховувати координати, розвивають своє просторове мислення і творчість. 

Таким чином ігрове середовище стає величезним простором для пізнання і навчання. Увесь клас підключається до так званого світу і за підтримки викладача за допомогою коду будує ігрові споруди, створює власних персонажів і проводить експерименти. Саме таке поєднання гри й навчання допомагає дітям легше запам’ятовувати складні поняття, вмикати своє алгоритмічне мислення, що необхідно для будь-якого програміста. Так блочне програмування стає першою сходинкою для того, щоб вивчати надалі JavaScript чи Python.

Сумніваєтеся? Тоді запишіть свою дитину на безоплатне пробне заняття і спробуйте на власному досвіді.

Коментарі