Що таке Roblox та Minecraft і чому дітям корисно в них грати?

  • 5 хв

Іноді так складно зрозуміти, про що говорить дитина: роблокс, майнкрафт, дизайн, блоки… Ще й бабуся питає, чим вона любить займатися. То як їй пояснити? У цій статті розбираємо популярні ігри Roblox та Minecraft та з’ясовуємо, що в них корисного. А якщо ви вірите, що комп’ютерні ігри лише шкодять дитині, вам варто спочатку прочитати цю статтю (посилання на майбутню статтю із порадами психолога).

Що таке Майнкрафт?

Це комп’ютерна відеогра, де гравці досліджують тривимірний світ, що складається з блоків. Вона не немає обов’язкової сюжетної лінії. Тут є різні ігрові світи для дослідження, які можна змінювати за допомогою набору інструментів. А креативність, до речі, це одна з навичок, які точно потрібні вашій дитині. Докладніше про це можна дізнатися з нашої статті (посилання на статтю «7 навичок»). Також у грі є режим, у якому діти можуть взаємодіяти та спілкуватися з іншими гравцями.

Що таке Roblox?

Це популярна платформа, де діти можуть розробляти власні 3D ігри (гонки, симулятори, квести), персонажів, розміщувати їх у відкритий доступ і навіть заробляти на цьому. Вони також обирають жанр, у якому бажають грати. Roblox має великий спектр: від традиційних гонок та рольових ігор до симуляторів та смуг перешкод. Платформа дозволяє гравцям подорожувати та взаємодіяти з речами у світі, створювати цілі спільноти та розвивати свої ідеї.

Подібності Minecraft та Roblox

Minecraft та Roblox використовують концепцію пісочниці для розробки своїх ігор. Її ідея полягає в тому, щоб людина використала свою уяву для створення світу в грі, а не змагалася з іншими у спробі пройти рівні з певною кількістю зібраних предметів чи очок. В обох іграх немає заданої сюжетної лінії, але є події, в яких гравці можуть брати участь, щоб отримати цінні предмети або поділитися досвідом з іншими. Також завдяки механіці відкритого світу можна досліджувати оточення майже без обмежень.

Відмінності між Minecraft та Roblox

  1. Структура

Minecraft — це автономна гра, у якій гравці створюють світ за допомогою блоків. Roblox дає вам доступ до інших ігор. Тобто можна сказати, що Minecraft більш передбачуваний з погляду контенту, оскільки всі грають з одним і тим самим базовим набором світів. У той же час, гравці Roblox від самого початку отримують різні враження в залежності від вибору гри.

  1. Доповнення та досвід

Minecraft постійно оновлюється доповненнями, призначеними для налаштування досвіду користувачів. У Roblox кожна гра розробляється різними гравцями та їх доповнення повністю змінюють досвід.

  1. Вартість

Minecraft — одна з найпопулярніших ігор за всі часи. Ви повинні придбати її, щоб грати. Вартість стартує від 30 доларів за базовий пакет, а розширений пакет із додатковими функціями коштуватиме 50 доларів. У Roblox можна грати безкоштовно і будь-який користувач старше вікового обмеження може зареєструватися самостійно. Тим не менш, Roblox і Minecraft продають внутрішні доповнення та поза ігрові товари.

Переваги Minecraft

  • Ця гра відрізняється своєю організаційною структурою. Вона постійно оновлюється та доповнюється командою професійних розробників. Це означає, що всі зміни повинні відповідати стандартам якості компанії і вам не потрібно турбуватися про неприйнятний контент, який може побачити ваша дитина. Окрім цього, ви можете убезпечити своє чадо декількома іншими способами (посилання на майбутню статтю про безпеку дитини в інтернеті).
  • Minecraft також дозволяє користувачеві повністю вивчити інженерні концепції завдяки будівництву світу. Практично немає обмежень на те, що гравці можуть побудувати, якщо це робити у відповідному масштабі. Це означає, що ваша дитина може практикувати навички творчого та критичного мислення, створюючи нові частини світу.
  • Одна з найпереконливіших переваг Minecraft з погляду батьків — це одиночна гра. У ній є засоби спілкуватися з іншими гравцями, але це зовсім не обов’язково і вам не варто турбуватися, з ким взаємодіятимуть ваші діти в інтернеті.

Переваги Roblox

  • Найприємніше — ігри в Roblox абсолютно безкоштовні. Також завдяки ігровій спільноті розробників постійно розробляється контент і кожен день дитина може знайомитися з новими ігровими модулями.
  • Можливість самому створювати ігри. У роботі з платформою використовують мову Lua — структуровану і доступну для розуміння навіть найменшим користувачам, які ніколи не стикалися з розробкою. Ці знання стануть важливою сходинкою для вивчення JavaScript або Python. Якщо ваша дитина цікавиться технологіями і хоче розробляти ігри, можете записати її для початку на пробний урок курсів GoITeens.

Що більше підійде моїй дитині: Minecraft або Roblox

Якщо вас турбує, з ким ваша дитина взаємодіє в мережі, Minecraft – найкращий вибір. Хоча Roblox активно стежить за своїм контентом та форумами, але це не означає, що платформа може гарантувати відсутність проблем із контентом.

Якщо ви не хочете вкладати гроші в гру, слід віддати перевагу Roblox, проте вашій дитині потрібно буде більше дізнатися про написання коду, щоб створювати новий контент.

Який би варіант ви не вибрали, Roblox та Minecraft можуть бути ефективними способами вивчення ігрового дизайну та навичок програмування. На наших курсах діти не тільки проектують та створюють щось нове в обох світах, а й навчаються критичному мисленню та навичкам вирішення завдань.

В останні роки технології сильно просунулися вперед, що дозволило створювати онлайн-світи та спільноти для дітей, де вони можуть ділитися своїм досвідом, обмінюватися лайфхаками та об’єднуватись у команди.

Найкраще, що може дати дитині батько – підтримку. Якщо ви бачите, що ваше чадо шалено любить грати в ігри, чому б не отримати з цього користь? Ваша дитина може застосувати свої таланти, створювати нові світи та цілі ігри! Для цього лише потрібно записатися на курси програмування Minecraft або Roblox в Go ITeens! Всі наші програми викладаються технічно підкованими спеціалістами з великим досвідом роботи, які допоможуть вашій дитині досягти найкращих результатів.

Щоб досягти успіху, не обов’язково зариватися у підручники та отримувати ідеальні позначки з усіх предметів. Можна стати крутим, роблячи те, що подобається. Давайте будувати щасливе майбутнє вже зараз!

Приєднуйся до наших соціальних мереж!