Ідеальна формула від Дмитра: Frontend + Python = CTO
FrontEnd
Python
для дітей
інтервʼю

Ідеальна формула від Дмитра: Frontend + Python = CTO

Дмитро Лопушанський Дмитро Лопушанський

Чому ти вирішив спробувати себе в цьому напрямі?

Я закінчував 8 клас і батьки мене спитали – чим я хочу займатися в житті. Це питання виявилося дуже вчасним, бо я не знав – мені багато чого подобалося, любив математику та інформатику, займався робототехнікою, тому перша думка – цікаво займатися ІТ.

Спочатку я спробував свої сили в GameDev, але не склалося… на щастя 🙂 Вирішив спробувати, щось інше, цікавіше для мене і це був Frontend, який мені сподобався.

Як прийшла ідея для твого проєкту, чому ти обрав цю тему?

Коли я йшов на курс, мені було не дуже важливо, чим саме я буду займатися. Пам’ятаю, ми тоді тренувалися робити сайти – організовували  різні темплейти. На фінальний проєкт у мене була ідея, яка полягала в обмеженні часу, який ми витрачаємо на мобільний телефон.

Ідея застосунку полягала в тому, аби він обмежував доступ до певних соцмереж, не стал якісь нагадування, і блокував телефон. Що цікаво, Apple реалізувала цю ідею кілька років потому –
зараз у всіх айфонах є такий трекер. Але тоді це була свіжа ідеі.

Які складнощі виникли при виконанні роботи та як ти їх подолав?

До початку курсів я професійно займався плаванням, але фронтенд забирав весь час і увагу – так я зрозумів, що неможливо встигнути все і варто розставляти пріоритети. Мої друзі не завжди розуміли, чому я не можу піти з ними гуляти на вихідних, що я вчуся у цей час, але це також було для мене про розставляння пріоритетів. Коли у щось заглиблюєшся, треба бути готовим до змін.

А коли щось у навчанні не виходило – а це навчання, тут завжди так – то я просто приходив за допомогою до менторів. Вони буквально сідали зі мною і розбиралися, що саме не виходить, як це вирішити, як зрозуміти. Тому дуже класно просити про допомогу, не стидатися цього і ставити питання.

Як проходить навчання в академії, розкажи свої враження?

Перший рік я був у захваті від занять, команди. У нас були дуже чудові, тісні взаємини. Ми всі здружилися – і студенти, і команда GoITeens. Самий курс був прикольно складений, тому що він поєднував частину і Hard Skils і Soft Skils (2 години на занятті приділяли хард скілам, 2 години – софт скілам).

Це класне поєднання, яке дозволяє розвивати два типи навичок. І таке поєднання на той момент було унікальним. Подобалося, що викладали практики, які вміють з тим всим працювати чудово поясеюват і знаходити спільну мову з підлітками.

Які поради ти дасиш тим, хто ще не почав свій шлях в ІТ?

По-перше, ви молодці, що наважилися зробити перший крок навіть попри те, що страшно чи не зрозуміло, але ви вже рухаєтеся. Чим більше зусиль ви будете прикладати, тим краще ви почнете розуміти, що ви робите, для чого ви це робите, чим інші люди займаються, і поступово вималюється картинка майбутніх кроків.

Експериментуйте і рухайтеся в умовах невизначеності. Не стійте на місці! Можливо, ваш шлях буде не зовсім рівним, а більш схожим на зигзаги. Але чим більше цих зигзагів ви зробите, тим точніше ви прийдете туди, де хочете бути. Не забувайте насолоджуватися процесом.

Чи порадиш ти академію GoITeens іншим дітям та підліткам?

Звісно 🙂 

Ти вже заробляєш на своїй професії? Розкажи про комерційні проєкти або стажування.

Я розповідав всім про те, чим займаюся, розвивав свої соцмережі, а перших клієнтів мені знайшов брат. Тобто за допомогою “сарафанного радіо” знайшов собі до 10 клієнтів ще під час навчання в школі.

Нині я займаю позицію СТО у стартапі Harmix, який за допомогою штучного інтелекту підбирає музичний супровід до контенту. Нещодавно цей проєкт отримав $500 000 інвестицій.

Хочете переконатись, що вчителі легко знайдуть підхід до вашої дитини ?

Спробуйте навчання ІТ-напрямів безоплатно на пробному уроці від онлайн академії GoITeens. Залишайте свій номер телефону та наші менеджери звʼяжуться із вами!