Як підключити інтернет без світла 

  • 3 хв
  • 40

росія не припиняє атакувати українські обʼєкти інфраструктури, аби позбавити нас води, тепла та світла. Звичайно, за рік більшість з нас адаптувалися, завели запас води в пляшках та генератори. А проте сьогодні вночі внаслідок чергового ракетного обстрілу знеструмлено кілька регіонів України, тому не зайвим буде нагадати, як зробити інтернет, коли проблеми зі світлом.

Мобільний інтернет

Після відключення світла заряду акумуляторів провайдера вистачає ще на кілька годин роботи. Навіть якщо конкретно ваш оператор не підключається, завдяки послузі “Внутрішній роумінг”, ви можете спробувати підключитися до мережі інших операторів і перевірити, чиє зʼєднання краще та стабільніше.

Тому спробуйте використати мобільний телефон як модем та «роздати» інтернет на ноутбук чи планшет. Для цього зайдіть у налаштування телефону, знайдіть режим «Точка доступу» або Personal hotspot, задайте назву мережі, встановіть пароль та включить її. Памʼятайте, що у такий спосіб використання акумулятор телефона розряджається швидше.

Якщо ж ваш телефон недостатньо потужний для того, аби підключитися до інтернет-вишки після відключення, можна придбати підсилювач звʼязку. Місця займає небагато, коштує від 700 до 6000 грн. Або ж у вас залишилися з давніх часів мобільні роутери, що працюють від сім-карток – це також добрий варіант облаштувати вдома інтернет без світла.

Акумулятор для роутера

Щоб мати змогу використовувати Wi-Fi без світла, потрібно заживити модем і роутер, який отримує сигнал з кабелю провайдера. Це можна зробити за допомогою павербанку, джерела безперебійного живлення, генератора тощо. Важливо дотримуватися правил безпеки, наприклад, не використовувати генератори на бензині або дизелі в закритих приміщеннях, а також пам’ятати, що автомобільні акумулятори можуть виділяти токсичні речовини.

Час роботи залежить від потужності джерела живлення. Зазвичай потрібно мати два павербанки: один для роутера і другий для оптичного термінала, а також два USB-дроти DC розміром 5,5 мм х 2,1 мм.

Генератор на стороні провайдера

Підключення до Wi-Fi в квартирі під час відключення електроенергії може бути складним, оскільки для інтернету потрібна електрика, яка має бути доступна не тільки вам, але й вашому провайдеру. Таким чином, перш за все, слід переконатися, що у нього є резервне джерело живлення, яке працює за відсутності світла в будинку. Зконтактуйте зі своїм провайдером та перепитайте його план на випадок довготривалих відключень. Додатково дізнайтеся, які ще постачальники інтернету обслуговують ваш будинок та виберіть один-два альтернативних варіанти.

Оптоволоконний провайдер

Зазвичай в будинку є кілька провайдерів, і деякі з них використовують технологію GPON (гігабітна пасивна оптоволоконна мережа), яка може працювати при відключенні електроенергії. Якщо у вашого провайдера є ця технологія, то ви маєте шанс підключитися до інтернету, навіть за відсутності електрики. Таким чином ви будете забезпечені інтернетом впродовж 12 годин після відключення.

На випадок, якщо жоден з варіантів вам наразі не підходить, ми зібрали повноцінний гайд з порадами, як можна освітньо розважити та відвернути увагу вашої дитини від новин.