Як обрати онлайн-навчання для своєї дитини

  • 4 хв
  • 3

Онлайн-навчання для дітей стало найпотужнішою альтернативою очному відвідуванню шкіл та гуртків. Спочатку батьки звернулися до онлайн-платформ для навчання під час пандемії, а з початком повномасштабної війни інтерес виріс в рази – онлайн-освіта виявилася безпечнішою, її можна отримувати в зручний час з будь-якого куточка світу.

Різноманіття платформ для онлайн-навчання призвів до того, що чимало батьків відчувають себе розгубленими: як правильно обрати онлайн-школу, на що звернути увагу. У цьому матеріалі хочемо розповісти про критерії вибору онлайн-академії для дитини та переваги онлайн-навчання.

Типи онлайн-навчання

Розрізняють кілька видів онлайн-навчання: дистанційне, E-learning та гібридне.

Дистанційне навчання

Така форма передбачає, що учень самостійно вивчає матеріали, які йому надає школа, і не зустрічається з іншими учнями, викладачами в реальному часі.

Проблема дистанційного навчання полягає в тому, що його ефективність на 100% залежить від мотивації студента. Дітям та підліткам буває важко зосередитися на навчанні, коли додатковими стимулами не виступають спілкування з однолітками та менторами.

goiteens
як обрати онлайн-навчання для своєї дитини

E-learning

Це онлайн-навчання в живому форматі, коли учень зустрічається із викладачем та іншими учнями на онлайн-вебінарах, семінарах, практичних заняттях.

Саме ця методика застосовується в онлайн ІТ-академії GoITeens. Наші студенти навчаються за допомогою онлайн-вебінарів та практичних занять, спілкуються з іншими учнями в групі, роблять проєкти разом, а також взаємодіють з менторами та викладачами.

Гібридне навчання

Цей метод дозволяє сумістити традиційне очне навчання, E-learning та дистанційне навчання. Зараз українські школи вперше намагаються запровадити таку систему навчання, але поки що державні заклади не змогли налаштувати цей процес так, аби вважати його успішним.

Що стосується приватних закладів, то цей формат майже не зустрічається, адже він є досить складним в реалізації та не дуже зручним для дітей.

Переваги онлайн-навчання

goiteens
Як обрати онлайн-навчання для своєї дитини

Якщо ви все ще вагаєтеся, чи варто оплачувати дитині навчання онлайн, наступні аргументи можуть вас переконати:

  • Фокус уваги. Дитина менше відволікається на сторонні чинники та приділяє максимум уваги навчальному процесу.
  • Економія часу. Ви не витрачаєте час на те, аби відвезти дитину на гурток, чекати її там, а потім везти додому. Всього кілька кліків на комп’ютері і ваша дитина вже на уроці.
  • Локація – будь-яка. Навчатися онлайн можна із будь-якого міста України або світу. Головне, щоб у дитини був заряджений ноутбук або комп’ютер та доступ до мережі.
  • Безпека. Навчання онлайн дає вам змогу залишити дитину в місці, яке ви вважаєте безпечним, або навчатися безпосередньо з укриття.

Як бачите, онлайн-навчання має чимало суттєвих переваг. Детальніше про те, чому особисто наша IT-академія перейшла виключно в онлайн, ми проговорили в оцьому матеріалі. Тож давайте з’ясуємо, на які критерії варто звернути увагу при виборі онлайн-школи для дитини.

Критерії вибору онлайн-освіти для дітей

goiteens
як обрати онлайн-навчання для своєї дитини

Є кілька важливих моментів, які треба перевірити, перш ніж довірити свою дитину тій чи іншій онлайн-школі.

Актуальність програми

Школа має навчати актуальним технологіям та давати ґрунтовні знання, які знадобляться вже зараз. Це допомагає дітям та підліткам швидше визначатися із вибором професії – вони бачать, чим дійсно потрібно займатися на тій чи іншій посаді.

Викладацький склад

Серед викладачів мають бути саме практики, бо вони зможуть показати, як застосовувати теоретичні знання для досягнення конкретних професійних цілей. Якщо ж програмою передбаченні заняття, котрі доросліші учні чи студенти проводять для менших, це також чудова перевага, аби дати можливість школярам закріплювати знання.

Проєкти

Зверніть увагу на те, чи виконують учні власні проєкти в процесі навчання. Наприклад, в GoITeens студенти виконують мініпроєкти впродовж курсу та під кінець роблять великий фінальний проєкт, який іде у професійне портфоліо. Бо це важливо одночасно і для закріплення навичок на практиці, і розвиває вміння дітей працювати в команді.

Розвиток soft skills

Розвиток соціально-комунікативних навичок не менш важливий, ніж hard skills. Від них залежить вміння дитини відстоювати свою думку, працювати в колективі, брати відповідальність та керувати командою. Більше про важливість їхнього опанування можна почитати за посиланням, бо тут ми наводимо приклад семи м’яких навичок, які знадобляться кожній дитині у 2023 році.

goiteens
Як обрати онлайн-навчання для своєї дитини

Перспективи подальшого розвитку

Ще до початку курсів ви маєте розуміти весь шлях навчання від найпростіших технологій до реальної роботи в ІТ. У GoITeens ми створили програму так, що студент покращує свої технічні та м’які навички із кожним семестром. Ми розраховуємо на те, що наші учні вже в 15-16 років зможуть брати замовлення на фрилансі або працювати парт-тайм в ІТ-компаніях. 

Коментарі