Три професії, які можна засвоїти на канікулах

  • 4 хв
  • 123

Ми вже не вперше говоримо, що літо – це час не тільки для відпочинку від школи у дітей, але також можливість отримати нові знання та навіть почати працювати в сфері ІТ.

У цьому матеріалі ми хочемо розповісти про три диджитал-професії, які підліток може засвоїти протягом літнього часу, а вже з 1 вересня знайти віддалену або part-time роботу.

Диджитал-дизайнер

Диджитал-дизайнери виконують безліч різноманітних завдань, зокрема створюють візуали для соціальних мереж, реклами, оголошень, проектують поліграфічну продукцію (флаєри, візитівки, футболки тощо), ретушують знімки, створюють дизайни вебсайтів.

У своєму арсеналі дизайнери можуть використовувати різноманітні програми:

  • Canva – найпростіший онлайн-редактор, який пропонує безліч готових шаблонів. Їх можна легко адаптувати під потреби замовника. Користуватися цим інструментом ми навчаємо дітей 10-12 років на курсі Design Junior.
  • Figma – більш складний інструмент, графічний онлайн-редактор, який активно використовується для створення дизайнів веб-сайтів, прототипів застосунків, анімування елементів застосунків тощо.
  • Adobe Photoshop та Illustrator – десктопні програми, де дитина може створювати 3D-обʼєкти, анімації, ретушувати знімки, планувати дизайн поліграфічної продукції.  

За 3 літні місяці ваша дитина може засвоїти базові навички користування одним із вищеперерахованих редакторів та виконати перші власні проєкти. Цього достатньо, аби створювати нескладні візуали для соціальних мереж на замовлення або ретушувати фотографії (таку послугу часто замовляють фотографи, яким потрібно в короткий час обробити значні обʼєми знімків).

До речі, користування Figma, Adobe Photoshop та Illustrator ми навчаємо на курсі Digital Design для дітей від 13 до 17 років.

Верстальник вебсайтів

Створення вебсайтів включає в себе кілька етапів, перший із яких – верстка сторінки за дизайн-макетом із використанням технологій HTML/CSS.

  • HTML – це мова гіпертекстової розмітки. За допомогою неї спочатку розмічаються основні елементи, які знаходяться на сайті: різноманітні блоки, зображення, списки і тому подібне.
  • CSS – це мова стилю сторінки. За допомогою технології CSS сторінку стилізують: додають кольори, шрифти, регулюють розташування візуальних компонентів тощо.

Це найпростіші технології, засвоїти основи яких підліток цілком зможе за кілька місяців. Верстання сайту – ще не повноцінна розробка, але верстальників часто винаймають для виконання нескладних задач. Потім більш досвідчені програмісти додають код на JavaScript та «оживляють» сторінку – вчать її реагувати на запити користувачів.

Ми навчаємо дітей цих технологій на курсах Frontend Junior та Frontend, тому деякі наші студенти вже в 12-13 років верстають прості сайти на замовлення. Більш детально про цей напрям ми розповіли тут: що таке Frontend та чим займаються Frontend-розробники.

Розробник Telegram-ботів

Telegram-боти активно використовуються бізнесами для різних потреб: запис клієнтів та отримання від них контактних даних, формування замовлень онлайн, інформування клієнтів про роботу закладів, надсилання розкладів тощо.

Існує кілька методів створення ботів:

  • За допомогою конструкторів. Цей метод розробки зазвичай не передбачає програмування, але дозволяє дитині вже у 9-10 років ознайомитися із логікою роботи ботів та навчитися вигадувати прості алгоритми для їх роботи. Основний недолік конструкторів – зазвичай вони платні, а free-версії дають обмежений функціонал.
  • За допомогою коду на Python. Програмування мовою Python дозволяє створювати ботів різної складності. Тут немає жодних обмежень (як у конструкторах) – підліток може написати бот із будь-яким функціоналом.

Аби навчитися створювати нескладних ботів на Python, достатньо кількох місяців – після цього можна починати виконувати завдання на фрилансі.

До речі, Python – це найпростіший шлях до роботи в галузях аналізу даних та штучного інтелекту. Навчившись добре програмувати на Python, підліток зможе претендувати не тільки на підробітки в якості розробника ботів, але й на значно вигідніші пропозиції працевлаштування. Які саме – дізнайтеся ось в цьому матеріалі.

Цього напряму ми навчаємо дітлахів від 13 років. Серед наших випускників уже немало розробників, які почали працювати ще у віці 15-16 років, та навіть цілий СТО стартапу Harmix Дмитро Лопушанський.


Спробувати будь-який із перерахованих вище напрямів ваша дитина може безоплатно. Тим паче літо вже не за горами, тож варто поспішати, аби за три літні місяці створити свій перший проєкт! Тисніть на кнопку та реєструйтеся на безоплатне пробне заняття.

Коментарі