Софт скіли, які знадобляться вашій дитині у 2023

  • 4 хв
  • 7

Експерти в області управління персоналом зауважують: в майбутньому soft skills стануть навіть більш важливими, ніж технічні навички (хард скілз). Саме тому ми вирішили розповісти, яких софт скілів варто навчати дітей в 2023 році з огляду на майбутні перспективи.

Двадцять перше століття – це епоха, коли надзвичайної важливості набувають не тільки професійні, але й м’які навички, так звані софт скіли. Саме вони допомагають фахівцям працювати в колективі та будувати робочі стосунки, презентувати та відстоювати своє бачення, досягати цілей, брати на себе відповідальність та вести людей за собою.

Іноземні мови

Віддалена робота значно розширює географію працевлаштування сучасної молоді. Кожній дитині варто знати принаймні одну іноземну мову – англійську, адже це дозволить виходити на міжнародний ринок праці.

Навіть українські компанії часто висувають вимогу про високий рівень іноземної мови до потенційних кандидатів. Адже людина, яка володіє англійською, до прикладу, може навчатися за кордоном або проходити курси від іноземних спікерів, читати технічну літературу в оригіналі, легко спілкуватися із закордонними замовниками чи колегами.

GoITeens 
Софт скіли, які знадобляться дитині у 2023

Критичне та аналітичне мислення

Повномасштабна війна показала, наскільки значним може бути вплив інформації на свідомість людей та чому так важливо розрізняти фейки, інформаційно-психологічні операції тощо.

Допоможуть в цьому навички критичного та аналітичного мислення, які чудово розвиваються за допомогою логічних ігор або програмування. Детальніше ми зупинилися на розвитку цієї навички ось в тематичній статті і запропонували сім варіантів покращення, тож переходьте за посиланням.

Вміння навчатися

Сучасний світ мінливий, тому фахівці протягом десяти років можуть 2-3 рази змінювати напрям своєї діяльності або вивчати нові технології. Це стосується всіх спеціальностей – програмування, дизайн, медицина, викладання тощо.

Розвивати цей софт скілл потрібно ще змалечку та дуже обережно, аби не відбити у дитини бажання та любов до навчання. Про це ми також маємо матеріал, тому заходьте за порадами за цим посиланням до нашої експертки Олександри Кравцової.

Соціально-комунікативні навички

Вміння працювати в команді та організовувати робочі процеси, лідерські якості, гнучкість, емпатичність – це все високо ціниться на сучасному ринку праці. Тому працювати над прокачуванням цих навичок варто з дитинства, аби розуміти всі особливості взаємодії з суспільством.

Трошки про це ми вже розповідали в матеріалі “Як виховати лідера” або “Допомагаємо дитині стати самостійною” – обидві статті стануть вам у пригоді, аби розвинути соціально-комунікативні навички своєї дитини.

Розв’язання проблем

Цей soft skill необхідний не тільки для роботи, але й для життя в цілому. Вміння екологічно розв’язувати проблеми та знаходити вихід зі складної ситуації допомагають зміцнювати стосунки з людьми, впевнено рухатися за наміченим планом.

GoITeens 
софт скіли, що знадобляться дитині у 2023

Фінансова грамотність

Знати, як правильно витрачати та накопичувати гроші дуже важливо – це допомагає відчувати себе впевнено, завжди мати потужний тил та план на майбутнє. Навчати дітей цьому мистецтву варто ще з молодшого шкільного віку.

Фінансова грамотність стане в пригоді також і дорослим: навчившись управляти власними потоками грошей, ви легко зможете передати цю навичку дітям. Тому мерщій переходьте за оцим посиланням – тут ми зібрали все, що варто знати батькам та дітям про базову фінансову грамотність.

Креативність

Творчі процеси неможливо автоматизувати, адже роботи не вміють творити. Розв’язання нестандартних задач, створення стратегій, реалізація проєктів неможливі без креативності. Розвивати її в дитині потрібно з найменшого віку. Не варто думати, що цей софт скілл підійде тільки для творчих дітей – кожна дитина, незалежно від складу розуму та вроджених здібностей, здатна мислити креативно в обраному напрямі. А якщо ви переймаєтеся, що досі не визначили здібності дитини і не знаєте, з чого почати, скористайтеся нашим гайдом – ми вже отримували схвальні відгуки від батьків про нього.

GoITeens
софт скіли, що знадобляться вашій дитині у 2023

Додатково додамо, що скіл, хоч і не софт, який дуже сильно знадобиться вашій дитині у 2023, 24, 25 і так далі – це програмування. Аби бути впевненими у майбутньому свого чада, варто потурбуватися за його успішну кар’єру вже зараз. Тим паче ми в GoITeens одночасно приділяємо багато уваги як розвитку м’яких, так і технічних навичок, бо вболіваємо за успіх кожного нашого студента. Запишіться на безоплатне пробне заняття і впевніться в цьому самостійно.

Коментарі