5 причин брати участь у освітніх марафонах

  • 6 хв
  • 3

На початку повномасштабного російського вторгнення ми започаткували освітній марафон з дизайну, бо хотіли підтримати дітей та повернути кожному маленький острівець стабільності і приємних емоцій. Це спрацювало – наш марафон пройшли понад 20 тисяч українських підлітків з усіх кінців планети і ми отримали багато вдячних відгуків. Тому цей текст ми повністю присвятили перевагам безоплатних освітніх можливостей для вас та ваших дітей, аби розставити фінальні крапки над ї для тих, хто сумнівається.

Багато освітніх майданчиків мають безоплатні демонстраційні версії своїх продуктів – пробні заняття, вступні лекції, чеклісти, гайди, загальноосвітні відео – і радо готові поділитися ними. Такі демопродукти направлені на те, аби показати вам його переваги, продемонструвати особливості сервісу, аби у користувача була можливість зрозуміти – чи його цікавить цей продукт, чи йому зручно користуватися, чи це дійсно так, як про нього знайомі говорять.

То що ж саме ви отримуєте, коли користуєтеся освітніми марафонами або будь-якими іншими демопродуктами?

освітній марафон переваги

Пробуєте нову активність

Можливо, в дитинстві ви навіть не знали, що дівчата також вчаться програмування. Або вам завжди подобалося малювати, а батьки казали, що на цьому грошей не заробиш. Або в новому світі з’явилася нова професія, про існування якої ви навіть не здогадувалися. Відкрити для себе таємничий світ Excel-табличок або вперше в житті анімувати персонажа просто тому, що ви такого до цього не робили, а наразі у вас є така можливість – це ж вау.

Тестові продукти багатьох освітніх компаній спрямовані на аудиторію, яка не має досвіду в обраній галузі. Хоч вам вісім років і ви ще пізнаєте життя, хоч вам сорок і ви світчер – освітяни готові до людей з різним рівнем підготовки. Користуйтеся своїм правом бути дилетантом і ставити найелементарніші питання без остраху засудження. Бо згідно з науковими дослідженнями, саме постійне вивчення нової інформації та засвоєння додаткових навичок є профілактикою хвороби Альцгеймера. Так що бути новачком як мінімум корисно для здоров’я.

Якщо ж з тестовим продуктом знайомиться ваша дитина, то це класний і економний спосіб визначити її таланти. Ось у цьому матеріалі ми вже розповідали, що визначення здібностей малечі – це шлях багатьох спроб. Задача батьків на цьому шляху показати якомога ширшу варіативність. Аби ваша дитина знала, що вона може бути і космонавтом, і кінологом, і косметологом, і розробником, і акробатом, і дайвінг-інструктором – перед нею відкритий увесь світ. Спробувати усюди потрошки і не наробити лиха – чудова можливість.

Якісно проводите час

Коли життя перетворюється на гумку у форматі робота-дім, або, як з часів ковіду, робота вдома і домашня робота, подекуди здається, що мозок готовий от-от влаштувати диверсію. Хочеться більше дивитися ютюб і тікток, ніж якось розвиватися та чогось прагнути. Якщо тут ви закивали головою, то саме час зробити маленький крок у сторону якісного часопроведення на стороні освітнього проєкту. Не обов’язково брати на себе довгострокові зобов’язання, аби струсити з себе цей летаргійний сон втоми від шумовиння днів – почніть з 15-хвилинних лекцій на цікаві вам теми чи п’ятихвилинного заняття незнайомою мовою в дуолінго. Дайте своєму мозку легенький буст.

Відправляючи дитину на освітній марафон, ви точно знаєте, що найближчу годину вона проведе з користю для себе, і вам буде від того спокійніше. У багатьох батьків є певний страх, що сидячи за комп’ютером дитя лишиться без друзів і роботи. Хоча він не має під собою підстав, особливо враховуючи рівень цифровізації України і попит на українських розробників. Тому будьте певні – найближчі години дитина сидітиме за комп’ютером з користю як для свого майбутнього розвитку чи кар’єри, так і для соціалізації.

освітній марафон
знайдіть однодумців

Знаходите однодумців

Згідно з останніми дослідженнями, люди почуваються все більш самотніми з кожним роком. Війна ще більш загострила це відчуття, враховуючи, по якій кількості країн наразі розкидало друзів кожного українця. Аби зменшити рівень стресу хоча б у цій області, доводиться виходити з інформаційної бульбашки і заводити нові знайомства. 

Аби цей процес був найменш травматичним, можна спробувати шукати людей зі схожими цінностями. Припускаємо, на тематичних лекціях чи освітніх марафонах їх буде куди більше людей, ніж в кінотеатрі або в метро.

Діти, які приходять в освітній проєкт, частіше за все знаходяться в групах однієї вікової категорії, тому у них є можливість розвиватися разом. Пізнавати світ з однолітками, з якими ти пов’язаний не лише єдиним районом проживання, але ще й інтересами – важливий елемент для побудови міцної сітки контактів. 

Перемагаєте перфекціоніста та отримуєте нові навички

Погодьтеся, є різниця у тому, аби наважитися за річний освітній курс з домашками і дипломом, та тестовим освітнім продуктом на тиждень. У першому варіанті є страх не дійти до кінця, перед розтягнутим у часі результатом, відповідальність і сумніви, з’являється навіть певний саботаж у думках: “Чи мені це дійсно треба? А чи так сильно я цього хочу? А якщо в мене не вийде?” Задача здається великою і страшною, тому є великий шанс взагалі нічого не робити і не отримати ніяких нових знань чи вмінь.

Проте безоплатні лекції чи тестові заняття ні до чого вас не зобов’язують. Багатьом людям це дає відчуття полегкості. Якщо ви не впевнені в обраній темі, чи обираєте між кількома освітніми закладами, чи давно не вчилися і вам потрібний період на включення в режим, це класна можливість спробувати та адаптуватися. У фіналі ви вже матимете результату більше, ніж якби ви не наважилися взагалі.

Для дитини ж пробні заняття – це лазівка. Це спосіб домовитися, якщо вона відмовляється пробувати щось нове. “Це просто одне заняття” або “Це лише один тиждень” звучить безпечніше. Коли у людини є усвідомлення кінцевості процесу, вона легше погоджується на нього, бо це дає їй певну передбачуваність, а отже і впевненість. Якщо їй не сподобається, ви нічого не втратите – світ великий, цікавих занять ще мільйон, а набуті за тиждень навички чи знання можливо в якийсь момент знадобляться. Але якщо сподобається, то у неї з’явиться захоплення.

Відпочиваєте

Припустимо, ви багато років працюєте бухгалтеркою, але розумієте, що втомилися. Ви не готові змінювати роботу просто зараз, але вам цікаво подивитися, що у світі професій коїться. Або ви просто шукаєте хобі і намагаєтеся зрозуміти, що вам цікаво робити. Тому ви приходите на урок з ліпки, проходите марафон з фронтенду, берете тестове заняття з вокалу, ознайомлюєтеся з кількома відкритими лекціями з теорії зварювання металу, а потім ще й мінікурсом з проджект-менеджменту. Бо ви багатогранна особистість і пошук нового хобі – також хобі.

До того ж є певне зерно у виразі, що зміна видів діяльності – найкращий відпочинок.

Якщо ж ми говоримо про те, що з освітнім продуктом знайомиться ваша дитина, то ви відпочиваєте буквально. Бо знаєте,  де вона знаходиться, що і з ким робить. Можна гарантовано на годину видихнути і зайнятися своїми справами. Ми сподіваємося, що відпочинком, але практика показує, що все ж роботою.

освітній марафон
відпочиньте

Зрозуміло, що цих причин може бути набагато більше і у кожного вони персональні: для когось пробувати нове – це хобі, а хтось буде у такий спосіб намагатися знайти призначення свого життя чи навпаки – талант дитини. У будь-якому разі досліджувати світ навколо у форматі персональних відкриттів – це чудова стратегія і завжди класна ідея. 

До того ж у нас тут сьогодні новий марафон починається 😉 ⤵️

Коментарі