Minecraft для найменших – навіщо дитині 8-9 років вчитися програмування у грі

  • 5 хв
  • 61

У сучасному світі програмування вже давно не є ексклюзивною областю професійних розробників. Все більше людей з різних сфер життя прагнуть вивчити базові принципи цієї науки. І якщо раніше це було на віддаленій перспективі, то сьогодні можна починати з самого дитинства. Наприклад, грати в Minecraft онлайн і вивчати блокове програмування в його середовищі вже з 8 років.

З кожним роком зростає кількість професій, пов’язаних з програмуванням, і все більше людей бачать в програмуванні потенціал для успішної кар’єри. Але чому варто починати вчити програмування дітей у 8 років, і навіщо саме у Minecraft? Давайте розберемося.

Грати – це освітньо

Вчені доводять, що гра має великий потенціал для навчання та розвитку дітей. Що може бути краще для дитини, ніж гратися? Це є основним видом діяльності малюка від народження. Вона стимулює творчість та фантазію, виховує логічне мислення, розвиває дрібну моторику, мову, навички комунікації.

Гра – це не лише розвага, але й джерело навчання. Відомо, що діти найкраще засвоюють нову інформацію, коли вони захоплюються тим, чим займаються. Граючись, дитина розвиває уяву, вміння співпрацювати з іншими людьми, навички розв’язування проблем і прийняття рішень. Minecraft – це одна з найпопулярніших комп’ютерних ігор, яка має величезний потенціал для навчання дітей.

Ця гра не тільки захоплює, але й навчає логічному та алгоритмічному мисленню, оскільки гравець повинен працювати з різними блоками та створювати свої власні конструкції. Завдяки блоковому програмуванню, діти можуть розвивати вміння створювати складні конструкції та вивчати базові принципи програмування.

Граючись в Minecraft, дитина може не тільки забавлятися, а й навчатися програмування. Тому з перших днів курсу задача викладача полягає в тому, аби усі діти в групі максимально познайомилися з усіма стартовими можливостями всесвіту Minecraft, навчити базових речей та вирівняти по знаннях.

Під час початку роботи на майнкрафт курсі діти продовжують створювати побудови у режимі гри, але до цього додається математика згідно з програмою Нової Української Школи для 1-3 класів. Тому вже за три місяці на курсі студенти знайомляться з освітнім простором, навчаються створювати мобів та змінювати режими гри.

Під фінал цього періоду вони володітимуть операціями додавання та віднімання, познайомляться з лінійними програми, змінними та подієвими функціями. Працюватимуть з відносними координатами та часом. На кожному уроці отримуватимуть цікаві факти про тварин, хімічні елементи та світові пам’ятки, чим розширятимуть свій кругозір.

Від кубиків до блоків

У Minecraft дитина може створювати будь-які об’єкти з кубиків і блоків. Це може бути будь-який будинок, лабіринт, гори, річки, складні машини і механізми. Для створення об’єктів можна використовувати вже готові блоки, або ж самостійно створювати нові. Усі ці об’єкти створюються за допомогою блокового програмування. Це означає, що дитина не використовує код, а рухає блоки, які відповідають певним діям.

Minecraft дає можливість гравцям будувати світ з кубиків, використовуючи різні матеріали, такі як дерево, камінь, метал і т.д. Ця гра також має вбудований редактор, який дозволяє створювати складні конструкції та механізми. З цієї причини Minecraft став дуже популярним серед програмістів, які використовують його для навчання блокового програмування.

Поступово діти знайомляться із блоковим програмуванням у середовищі Minecraft Education: керують помічником агентом та розміщують різні блоки за допомогою тривимірних координат. Самі вправи з програмування вчитель показує на уроках, пояснює, як це працює. Спочатку діти просто повторюють за викладачем, а далі можуть експериментувати з кодом. 

А вже у другому семестрі, коли учні отримують більше практики зі створення коду, починається їхній період створення простих, але цікавих, і що важливо самостійних проєктів. 

За пів року студенти почнуть використовувати командні блоки і користуватимуться блоковим програмуванням для будівництва. Володітимуть циклами, обчисленнями, датчиками випадкових чисел та загального обрахування площі. Навчаться розуміти логіку механізмів та створювати їх самостійно, а також презентувати свій проєкт публічно. І все це на фоні дослідження космосу та підводного світу.

Архітектор-програміст сьогодні – успішна людина завтра

Вивчення програмування в ранньому віці дозволяє дітям розуміти базові концепції та принципи програмування. Minecraft надає можливість не лише грати, але й будувати власні світи з нуля, що забезпечує безмежні можливості для розвитку творчості та уяви дітей. 

Блокове програмування – це спосіб програмування, який використовується для створення програм, використовуючи блоки з певними командами. Цей метод дозволяє швидко створювати програми без необхідності знання складної синтаксичної структури. Minecraft має вбудований редактор, який дозволяє створювати складні механізми.

Застосовуючи блокове програмування у Minecraft, діти можуть створювати власні складні системи, включаючи механізми для автоматичного збирання ресурсів, системи безпеки та оборони, системи транспортування, громадського транспорту, електронні лампи, системи автоматичної сортування та багато іншого. Це може забезпечити дітям практичні навички у сфері інженерії та програмування.

Зараз професії, пов’язані з програмуванням, є одними з найбільш впливових та оплачуваних. Так, діти, які вивчають програмування у Minecraft, мають можливість розвинути навички, необхідні для майбутньої спеціалізації і дата інжинирінгу чи девелопменті. Крім того, такий досвід може допомогти дітям зрозуміти, як працюють комп’ютерні системи, що може бути корисним для них у подальшому навчанні та розвитку.

Взагалі, навчання програмування у Minecraft дає дітям можливість розвивати навички, які можуть бути корисними не лише для подальшої кар’єри, але й для життя взагалі. Такі навички, як логічне мислення, креативність та проблемне мислення, є важливими для успіху в будь-якій сфері життя. Тому запишіть свою дитину на безоплатне пробне заняття, аби вона вивчала програмування у своїй улюбленій грі.