Як розвивати креативність у дитини

  • 3 хв
  • 10

Креативність – одна із незамінних м’яких навичок сучасної людини, яка дає змогу позбутися стереотипів, швидко реагувати на проблеми та знаходити нестандартні виходи зі складних ситуацій. Ми впевнені, що креативне мислення – це запорука успіху в багатьох професіях та заняттях, тож хочемо розповісти про те, як розвивати креативність у дітей та чому це необхідно.

Навіщо розвивати креативність

Розвиваючи креативне мислення у дітей, ви вирішуєте одразу кілька завдань:

  • Формуєте у дитини мислення, позбавлене стереотипів. Можна сказати, що ви стираєте творчі кордони та даєте змогу використати свої здібності на 100%. А саме про формування критичного мислення ми детальніше писали в цьому тексті.
  • Робите розум дитини рухливим та гнучким, адже наш світ досить динамічний – розвиватися та адаптуватися тут потрібно постійно.
  • Розвиваєте фантазію та посидючість, адже не секрет – коли дитина зайнята тим, що їй подобається, вона здатна це робити протягом тривалого часу.

Загалом, креативність – це вміння використати звичайні речі для створення чогось незвичайного.

Якщо говорити про ІТ-індустрію, це потрібно практично кожному фахівцеві: дизайнеру, аби вигадати цікавий візуал, розробнику, щоб обрати найбільш вдалий підхід до розв’язання задачі, тімліду, аби мотивувати та підсилювати команду тощо.

Як розвинути креативність

Терміни «креативність» та «творчість» видаються дуже близькими. Але здатність до творчості залежить від вроджених здібностей, таланту, в той час, як креативність – це тип реакції на проблеми, який можна розвинути як в дитинстві, так і в дорослому житті. Розглянемо кілька способів розвитку креативності.

Заняття творчістю

Найкраще, щоб творчість була наближена до інтересів дитини. Ви можете зауважити, що найбільше сучасні діти цікавлять іграми та технологіями, де ж тут творчість? Але насправді диджитал-світ сповнений різноманітних творчих можливостей.

Наприклад, програмування у всесвіті Minecraft Education Edition може навчити кмітливості та фантазії, створенню унікальних споруд із неунікальних будівельних блоків. Це чудовий старт для дітей 8-10 років, які захоплюються грою Minecraft – дізнайтеся про це детальніше в цьому матеріалі.

Постановка незвичайних завдань

Потужним поштовхом до розвитку креативності є розв’язання проблеми. Ні, звісно річ йде не про життєві негаразди, а про проблемний метод навчання. Його суть полягає в тому, щоб поставити перед дитиною задачу, бажано практичного характеру, але не надати готових рішень. Ви можете ставити навідні запитання, якщо дитині дуже важко, але розв’язувати проблему замість дитини – ні.

Самостійність у прийнятті рішення – це одна з умов успішного розвитку креативності, якій, на жаль, в загальноосвітніх школах приділяють замало уваги. Загалом, навчити дітей самостійності – важливий обов’язок кожного дорослого, тому ми також написали про це практичний текст.

Спеціальні вправи

Розвивати креативність у дитини можна кожного дня – для цього достатньо додавати в життя дитини щось, що відрізняє цей день від попередніх. Інакший маршрут зі школи додому, відвідування незнайомих місць у вашому місті, подорожі, вирішення головоломок, читання книг – все це новий досвід для дитини, який розширює її горизонти.

Також важливо вчити дитину пояснювати навіть те, що знаходиться за межею її розуміння – це допоможе мисленню вийти за стандартні рамки. Коли ваша дитина запитує вас про щось, не поспішайте відповідати – спочатку дізнайтеся її думку, а потім вже поправляйте та наближайте до істини.

Креативність – одна з найголовніших м’яких навичок, щобільше – вона стала однією з семи, котрі на думку експертів знадобляться кожній дитині у 2023. Тож якщо ви бажаєте успіху своїй дитині, допомагайте їй досліджувати та розвивати свою креативність з пелюшок. А ми вам у цьому допоможемо ⤵️

Коментарі